PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kadınlar ne ister?


Resimci
11.Temmuz.2019, 01:46
Aşk, aile, iş, arkadaşlık gibi konularda beklentileri fazlasıyla uç noktalarda olan 21. yüzyıl kadını, hayallerine ulaşamadığı zamanlarda büyük yıkımlara uğruyor.

Çağımızın kadını hayata o kadar sıkı sarılmış ki, onu kontrolü altında tutmak istiyor. Tutamayınca da kendisini çok kötü hissediyor. Kadınların beklentileri ne kadar yüksek olursa, uğradıkları hayal kırıklığı da o kadar büyük oluyor. Dilerseniz, kadın yaşamındaki beklentilere ve başarısızlıklara bir göz atalım. Bakalım, kadınlar hayatta ne umuyor ve ne buluyor!

Aşk: Bir kadının hayat karşısında yenilme ihtimalinin en yüksek olduğu alanlardan biri. Çünkü beklentilerin gerçekleşmesi sadece performansa değil karşımızdakinin inisiyatifine de bağlı. Kadınlar aşk hayatında sevgi, şefkat, saygı, hoşgörü, mutlu bir cinsel yaşam ve daimi heyecan bekliyor. Ancak hepsinin gerçekleşmesi ihtimali o kadar düşük ki, aşkta beklentilerinin karşılığını asla tam olarak alamıyor.

Arkadaşlık: Kadınlar, olabilecek en iyi dostlara sahip olmak istiyor. Anlayışlı, dürüst, sadık, ağzı sıkı, her an yanlarında olan... Eh, bu kadar beklentinin sonunda kadınların arkadan vurulmaları kaçınılmaz. Her kadın mutlaka bir arkadaşı tarafından hayal kırıklığına uğratılmış ve o arkadaşını bunca zamandır nasıl olup da tanıyamadığını kendisine sormuştur.

İş: Kadınlar kariyerlerinde olabilecek en üst seviyeye gelmeyi, çabalarının takdir görmesini ister. Bazı kadınların bu beklentisi gerçekleşiyor, kimisi de o kadar uğraşmasına rağmen asla kendisini görmek istediği pozisyonda göremiyor. Böylece olunca da büyük bir yıkım içine giren kadınlar uzun süre kendine gelemiyor.

Aile: Her ne kadar modern çağın kadınları bağımsızlığını ilan etmiş olsa da, en büyük hayalleri beyaz atlı prensiyle evlenip çocuk doğurmak. Ancak bu beklentisini yerine getiren kadın ailesiyle kuvvet bulsa da bu da ona yetmiyor. Çünkü modern kadın için iş kimi zaman ön plana geçiyor.