PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İyileşmek elinizde


ZalimSin
11.Temmuz.2019, 01:18
Ondan kendi isteğinizle ayrıldınız. Nihayet özlemini çektiğiniz özgürlüğe kavuştunuz. Ama nedense hiç mutlu değilsiniz! Peki ne yapacaksınız?.

Uzun yıllar zorla sürdürülen ilişkinizi yeni bitirdiniz. Oh, artık özgürsünüz... Nihayet istediğinizi giyebilir, istediğiniz zaman istediğiniz yere gidebilir, kısacası kendi hayatınızı yaşayabilirsiniz. Ama o da ne? Mutlu olmanız gerekirken, hiç de öyle değilsiniz. Hatta mutsuz bile sayılabilirsiniz. Çünkü yalnızlık çekiyorsunuz. Yeni bitmiş ilişkinin ardından boşluğa düşmeniz, kendinizi kötü hissetmeniz gayet normal. Ama iyi hissetmek de sizin elinizde. Peki, bunu nasıl yapacaksınız? İşte, öneriler:

* ARAMAYIN: İki kadeh şarap, romantik bir şarkı ve gözyaşları! Kendinizi, onun numarasını çevirirken buluyorsunuz; "Sadece, nasılsın diye merak ettim!" diyecek olsanız bile ayrıldığınız kişiyi sakın aramayın! Zayıf anlarınıza karşı bir önlem: Telefon numarasını kayıtlarınızdan silin!

* İYİ BESLENİN: Yalnız yaşayanların düştüğü en büyük tuzaklardan biri, kendilerine kötü bakmaları. Konserve yemekler, tavada yenen yumurtalar ve temizlenmeyi bekleyen bir mutfak! Kendinize saygınızı yitirmeden önce, mutfağınızı adam edin. Arada bir kendinize bir ziyafet çekin. Biraz vaktinizi alsa da, kendinize şık bir sofra hazırlayın.

* DOST ŞART: Arada bir 'kanka'larınızla buluşup, eğlenin. Onlarla sohbet edin, ağlayın, gülün, hayatın tadını çıkartın. Bu zorlu dönemde kız arkadaşlarınız da sizin en büyük desteğiniz olacak.

* GÜNLÜK TUTUN: Günlük tutmak, hissedilenleri yazmak, duygularınız hakkında size bilgi verir. Arada bir karıştırıp, eski yazdıklarınızı okuyarak, o günkü üzüntülerinizin ne kadar yersiz olduğunu görebilirsiniz.

* UMUTLU OLUN: Yapılan araştırmalar erkeklerin mutsuz, dolayısıyla neşesiz kadınlardan "kaçtıklarını" ortaya koyuyor. Geleceğe umutla ve mutlulukla bakın. Tabii ki öncelikle kendiniz için. Çünkü unutmayın, nasıl hissediyor, kendinizi nasıl ifade ediyorsanız öylesinizdir!